Kadra

 

Piotr Kluska

mgr pedagogiki,Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień. Absolwent Warszawskiego Instytutu Psychologii Zdrowia. W latach 2009 – 2015 kierownik Oddziału Leczenia Uzależnienia od Alkoholu w Szpitalu Psychiatrycznym „Centrum – Psychiatrii” w Prabutach. Prowadzi od wielu lat Punkt Konsultacyjny w Dzierzgoniu,założyciel grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w Dzierzgoniu , w Malborku przy Poradni Leczenia Uzależnień i w Domu dla Bezdomnych „ AGAPE” w Szawałdzie .Od wielu lat członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych, Zdrowiejący alkoholik z długoletnią abstynencją,opartą na programie duchowym Anonimowych Alkoholików. Ukończył wiele szkoleń m.in. z zakresu diagnozy i terapii behowioralnych,”Program Wzmacniania Rodziny” przy Fundacji na Rzecz Zapobiegania Narkomanii „Maraton”, „ Praca z młodzieżą uzależnioną i zagrożoną”- Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii wiele innych. Staż kliniczny odbył w Wojewódzkim Ośrodku Terapii w Stanominie. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi i z młodzieżą , z rodzinami osób z problemem uzależnienia. Prowadzi zajęcia profilaktyczne dla szkoł.

 

Lech Zakrzewski

Lech Zakrzewski absolwent Uniwersytetu Opolskiego wydz. Humanistyczny kier. Filologia rosyjska Pracuje jako reporter i dziennikarz Katolickiego Radia Podlasie. Był także dziennikarzem w lokalnych gazetach. Często jest konferansjerem na różnego rodzaju imprezach o charakterze lokalnym, ale także ogólnopolskim.
Od 1993 zaangażowany w ruch trzeźwościowy na terenie Sokołowa Podlaskiego, ale również w ruch ogólnopolski i światowy. Występuję w kościołach, gdzie prowadzi spotkania połączone z dawaniem świadectw. W urzędach gmin organizuje i prowadzi spotkania na temat uzależnienia od alkoholu. Od długiego czasu prowadzi audycję poświęconą problemom alkoholowym w Katolickim Radiu Podlasie.
Trzeźwy alkoholik niepijący od 1989 roku. Terapię ukończył w 1993 roku w OLO we Wrocławiu. Następnie PRO w Instytucie Psychologii i Psychiatrii w Warszawie. W latach 1996-98 Pracował w Poradni Zdrowia Psychicznego w Sokołowie Podlaskim jako instruktor terapii uzależnień. W latach 2003 – 2013 Jako terapeuta w Oddziale Terapeutycznym w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Na terenie całego kraju prowadzi warsztaty nt. Programu 12 Kroków i 12 Tradycji AA.

 

Krzysztof Kozłowski

Zdrowiejący alkoholik z długoletnią abstynencją,od 13 lat organizator rekolekcji dla zdrowiejących alkoholików właśnie w Domu Misyjnym w Pieniężnie,jeden z założycieli grupy AA w Pieniężnie. Interesuje się sportem,w latach 80 członek kadry Polski w biegach średniodystansowych,zawodnik klubu SKLA Sopot,do chwili obecnej czynnie uprawia tą dyscyplinę,uczestnik wielu maratonów w Polsce jak i poza granicami kraju,w ścisłej czołówce w swojej kategorii wiekowej. W Ośrodku odpowiedzialny za odbudowanie sprawności fizycznej naszych pacjentów ( kadry terapeutycznej i duchowej też ). Spacery,marszo-biegi w prześlicznym terenie , jazda na rowerze, basen ,zajęcia na siłowni, mecze w piłkę siatkową czy nożną ,tenis stołowy to zajęcia które czekają naszych pacjentów.

 

 

Grzegorz Astramowicz

Zdrowiejący alkoholik z długoletnią abstynencją,instruktor terapii uzależnień w procesie certyfikacji,obecnie w trakcie nauki w Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Swoje doświadczenie co do pracy terapeutycznej nabywał w Ośrodku Terapii Uzależnień „Szansa” w Elblągu gdzie pracował zarówno indywidualnie jak i grupowo z osobami uzależnionymi. Stale podnosi kwalifikacje ,uczestnicząc w licznych warsztatach,szkoleniach i konferencjach.

 

Antoni Jucewicz

Kapłan Zgromadzenia Słowa Bożego ( księża werbiści ),doktor teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1993. Adiunkt w Katedrze Teologii Moralnej i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2001 r. duszpasterz osób uzależnionych od alkoholu. Od tegoż też roku opiekun rekolekcji dla zdrowiejących alkoholików ,które cyklicznie odbywają się w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie. Wielki przyjaciel Wspólnoty AA.

 

 

Szczepan Szpyra

Kapłan Zgromadzenia Słowa Bożego (Księża Werbiści), doktor teologii. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Nysie i Pieniężnie w latach 1982-88, uwieńczone pracą magisterską na KUL-u: Nauka św. Pawła o dziewictwie w świetle 1 Kor 7. Świecenia kapłańskie otrzymał w 1988 r. Pracował przez rok jako wikariusz na parafii w Tychach, diec. katowicka. Studia licencjackie z teologii biblijnej odbył na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie w latach 1989-1992, uwieńczone pracą licencjacką: La sapienza Divina secondo Giobbe 28. Następnie przez 6 lat pełnił funkcję mistrza nowicjatu w Chludowie k/Poznania. Studia doktoranckie w Instytucie Nauk Biblijnych KUL w Lublinie uwieńczył w 2001 r. obroną rozprawy doktorskiej. Przez 3 lata był rektorem Domu Misyjnego Ducha Świętego w Warszawie oraz wiceprowincjałem, a następnie przez 6 lat rektorem Misyjnego Seminarium w Pieniężnie. Wykłada Nowy Testament oraz Wstęp Ogólny do Pisma Świętego. Przez 4 lata prowadził także wykłady z Nowego Testamentu oraz Teologii Biblijnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Obecnie pełni funkcję ojca duchownego w Seminarium w Pieniężnie .Od paru lat opiekun duchowy rekolekcji dla zdrowiejących alkoholików .Sympatyk i przyjaciel wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.